niedziela, 14 grudnia 2014

Koronkowe szydełkowe bombki. Crochet lacy Christmas balls.

Przed świętami na blogach rękodzielniczych aż roi się od przeróżnych ozdób i choćbym nawet nie miała zamiaru nic robić, to i tak prędzej czy później zaraziłabym się twórczą gorączką. Tym razem jednak, nawet bez ponaglenia, planowałam wykonać kilka szydełkowych bombek z wplatanymi koralikami. Wzory pochodzą ze starych czasopism robótkowych, ale zostały odpowiednio przeze mnie zmodyfikowane (metodą prób i błędów, nie obyło się bez prucia) przez dodanie koralików i dorobienie kilku dodatkowych okrążeń ze względu na większy rozmiar akrylowej bombki, na której rozpięta jest koronka.
Chrismas is coming and you can see crocheting, crafting and decorating fever in the blog world. I'm not free from this infection. This year I've planned to make crochet lacy christmas balls for my kitchen decoration. The patterns come from my old crochet magazines but I largely modified them to adjust to bigger acrylic forms (a lot of unraveling included). I also added some beads for the more sparkly effect.4 komentarze:

 1. Jesteś mistrzynią! Jakież byłyby Święta bez własnych ozdób! Są piękne i wyjątkowe, bardzo eleganckie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne! Robię troszkę na szydełku, ale takie kształty są poza moim zasięgiem ;). I jeszcze te wplatane koraliki, cudo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. To nie jest jakoś strasznie trudne, chociaż trochę prucia było. A co do wplatania koralików, to po prostu nawlekam potrzebną ilość przed rozpoczęciem robótki i wplatam w miarę postępowania wzoru.

   Usuń