piątek, 10 lipca 2015

Kredki akwarelowe. Watersoluble coloured pencils.

Naszła mnie ochota na poeksperymentowanie z innym medium. Kredki akwarelowe to mnie przyciągają, to odpychają. Z pewnością malując nimi ma się większą kontrolę nad obrazem, niż to jest w przypadku akwareli. Poza tym wielką przyjemność daje spokojne nakładanie kolejnych warstw pigmentu bez obawy, że coś się rozmaże.
I'm not a big fan of watersoluble coloured pencils but sometimes I have sudden urge to play with them. They allow better control over painted subject. And it's great pleasure just to draw with them layer upon layer without being afraid of disturbing the underpainting.
 Na powyższym obrazku użyłam kredek bez dodawania wody. Poniżej - na pierwszą warstwę koloru naniosłam wodę i miejscami farbę akwarelową (liście), a po wyschnięciu domalowałam szczegóły i wzmocniłam kontrasty kredką akwarelową.
On the picture above I used watersoluble coloured pencils without adding water. The picture below was painted with watersoluble coloured pencils then I added water and a little watercolor paint (mainly in the leaves). After drying I painted some details and increased contrasts using coloured pencils again.
 

2 komentarze:

  1. Jak zauważyłam, w przypadku kredek wszystko zależy od papieru i w moim przypadku od umiejętności, bo Tobie wszystko wychodzi wspaniale. czasem warto zostawić ten charakterystyczny dla kredek rysunek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja swoja przygodę z malowaniem zaczynałam właśnie od kredek. To na nich uczyłam się mieszania kolorów.

      Usuń