piątek, 5 lipca 2013

Proszę nie jeść. Please don't eat it.

Proszę nie jeść - obiekt artystyczny - takim napisem opatrzyłam dwanaście najpiękniejszych czereśni ułożonych w kryształowej miseczce. Bałam się, że rodzinka mi je zje zanim się zdążę nimi malarsko nacieszyć. Czereśnie, te jasne zwłaszcza, są tak urzekające, że malowałam je w kółko i to różnymi technikami - samą akwarelą, akwarelą i cienkopisem, kredkami akwarelowymi bez wody i z wodą. Przy okazji ćwiczyłam malowanie szkła.
"Please, don't eat it - it's artistic object" I've put this note in small crystal bowl with the most beautiful cherries. I wanted to save the cherries for my artistic activity and I've spent almost all day sketching them with watercolour and watercolour pencils (with and without water). I also practiced glass painting (still difficult).


Inny rodzaj żywności również stał się inspiracją do szybkiego szkicu.
Another type of food was also a theme for a sketch.

2 komentarze:

  1. Owoce taki z refleksami bardzo udane. ale niesamowity jest ten kryształowy - szklany talerzyk. Cudeńko!

    OdpowiedzUsuń
  2. To właśnie moje marzenie - nauczyć się malować kryształowe naczynia tak realistycznie, żeby aż wyłaziły z kartki. Ale daleko mi do tego i nie mam cierpliwości godzinami siedzieć nad refleksami odbijającymi się od szklanych fasetek. Może kiedyś...

    OdpowiedzUsuń