BIOGRAPHY


Agnieszka Grzelak (ur. w 1967 roku) ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Po studiach pracowała w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie w Poradni dla kobiet karmiących piersią. Przez kilka lat współprowadziła z mężem "Warsztaty umiejętności wychowawczych" dla rodziców i nauczycieli.
Od dziecka marzyła o pisaniu książek. Już w szkole, a potem na studiach pisała opowiadania, które dawała do czytania swoim przyjaciołom. Jest autorką popularnych bajek profilaktycznych „Cukierki” i „Magiczne kryształy”, a także zbioru „Bajki dla moich córeczek”, napisanego z myślą o własnych dzieciach.  Jej bajki weszły też w skład wydanego przez Didasko podręcznika „ Ja, ty - my Lektury klasa trzecia” (2001). Nakładem wydawnictwa „Prószyński i ska”, a później wydawnictwa "W drodze" ukazała się seria jej książek o tematyce fantastycznej: „Herbata szczęścia” , „Córka Szklarki”, „Ścieżki Avenidów”, „Tajemnice Skyle” i „Szkoła LaOry”. Kolejne książki wydane we współpracy z wydawnictwem "W drodze" to "Matecznik", "Gobelin z zamkiem w tle" i "Mój francuski patchwork". W 2017 roku, dzięki współpracy z wydawnictwem "Elib" została wydana kolejna powieść fantasy "Blizny po ważce".

 Oprócz pisania, Agnieszka zajmuje się wszelkimi rodzajami sztuki użytkowej – maluje na szkle, porcelanie, muszlach, kamieniach, doniczkach i innych przedmiotach, które ją do tego zainspirują. Jej pasją jest tworzenie piękna. Lubi haftować, szydełkować i szyć patchworki. Od kilku lat maluje obrazy. Jej ulubioną techniką jest akwarela, ale czasem sięga też po farby akrylowe. Wystawiała swoje prace na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. Odkąd zamieszkała w domu z ogrodem nieustannie zachwyca się pięknem natury. Każdego roku sadzi i sieje nowe kwiaty, które potem służą jej jako inspiracja do obrazów. Mieszka pod Warszawą z mężem i czterema córkami.

 I was born in1967. I finished Medical Academy in Warsaw and for the short time worked as physician. But my dream was to write books. So when my four daughters went to school I started my career as a writer. I write mostly fantasy books, but also autobiographical. I’m self-taught artist. My favourite medium is watercolor but sometimes for a change I paint with acrylic.