środa, 24 czerwca 2015

Cienie na żółtych płatkach. Shadows on yellow petals.

Malowanie cieni na żółtych płatkach jest często ryzykownym przedsięwzięciem. Odcienie chłodnego błękitu położone na żółty dają w efekcie kolor zielony. Fiolet z żółtym tworzą jakiś bury odcień - też nie to. Spróbowałam więc inaczej - najpierw malowałam cienie mieszaniną permanent rose i phtalo blue, a po wyschnięciu dodawałam żółty. Nie jest idealnie, ale ten wariant wydaje się bezpieczniejszy.
Painting shadows on yellow petals is often risky. Cool blue layer on yellow gives green, violet on yellow results in browny muddy shade not very pleasant. Painting Graham Thomas roses I started from mixture of permanent rose and phtalo blue in shadow parts. When it was dry I added yellow. The result is not ideal (I have to practise more) but I think it's safer and I for the moment I'm quite satisfied.

4 komentarze:

  1. Róża fantastyczna! Kremowe i żółte to moje ulubione kolory róż! A kolory na płatkach to trudna sprawa, cóż ja często "brudzę" kolory i moje prace nie są tak delikatne, dlatego każda podpowiedź jest bardzo cenna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też często brudzę kolory, głównie dlatego, że nie chce mi się czekać na całkowite wyschnięcie szkicu. Potem żałuję, ale jest za późno.

      Usuń