czwartek, 14 maja 2020

Żółte tło. Yellow background.

Od wielu lat poniewiera mi się w szufladach blok z kolorowymi kartkami. Już dawno temu chciałam spróbować, jak się maluje akwarelami, kredkami, akrylami itp. na takim tle. W końcu blok wylądował na blacie biurka i jego obecność w tym miejscu miała być dobitnym przypomnieniem dawnych postanowień. W końcu spróbowałam. Malowałam akwarelami z dodatkiem białego gwaszu. Duża kartka nie mieści się w skanerze, więc szkic trochę ucięty.
Long time ago I got block of colorful papers and for many years I planned to try it. Finally I put it on my desk and as I saw it every day I finally decided to paint something - spring flowers for example. I used watercolors with white gouache. The page is too big for my scanner so part of it is not visible.


 

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie prezentują się te kwiaty na takim tle. Szczególnie bez.
  Ja lubię kolorowe kartki - doskonałe są do robienia rozmaitych kart okolicznościowych. Malowanie to oczywiście inna sprawa. Ale - wyszło świetnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Biały gwasz ciągle mnie zaskakuje. Schładza kolory, więc muszę ostrożnie go aplikować. Po raz kolejny przekonuję się, że wyjście poza sferę komfortu rozwija.

   Usuń
  2. Tak, i wciąż musimy się o tym na nowo przekonywać :).
   U mnie to tło na ekranie jest różowe, a nie żółte.

   Usuń
  3. To jest taka zgaszona żółć, wpada trochę w beż.

   Usuń